Święta majowe - program obchodów

Aktualności, 27 kwietnia 2011

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 220. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Podczas Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 2 maja zapraszamy do sali Consulatus zamojskiego ratusza o godz. 11.00. na wykłady otwarte dr. Jacka Feduszki "Rząd i Sejm narodowy powstania listopadowego 1830 - 1831 o barwach kokardy narodowej" oraz ppłk. Marka Kwietnia "Ceremoniał i etykieta flagowa". Na Rynku Wielkim o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej oraz defilada kompanii honorowej "Zamojskiego" 3 batalionu zmechanizowanego i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.

Obchody 220. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja to uroczysta sesja Rady Miejskiej w Zamościu, która odbędzie się o godz. 9.00 w sali Consulatus" ratusza. W programie referat dr. Jacka Feduszki "Konstytucja 3 Maja 1791 r. w badaniach i opiniach historyków XIX i XX wieku" oraz koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Capella all`Antico". Manifestacja patriotyczna rozpocznie się na Rynku Wielkim o godz. 11.00, natomiast Msza Święta w intencji Ojczyzny rozpocznie się o godz. 12.15 w Katedrze Zamojskiej.

Zapraszamy!

 


do góry
Proszę czekać... Proszę czekać...